Оциліндрована колода


ОЦ-Б04
Сотні років на Русі рубали дерев'яні будови, підганяючи колоду до колоди, укладаючи їх в стіну, чергуючи тонкий і товстий кінці колод, майстерно усуваючи таким чином кривизну, що спричинюється природним сбегом деревного стовбура. Цей трудомісткий процес займав багато часу. З роками масштаби будівництва значно зросли, було потрібно спрощення технологічного процесу зведення дерев'яних будинків.

Рішення було знайдено на початку XX століття : колода з однаковим діаметром по всій конструкційної довжині і стругання колоду — брус. Механізованим способом воно оціліндровивалось . Ця технологія стала застосовуватися як у нас , так і за кордоном. Дерев'яні будови стали зводити простіше і швидше. Оциліндрована колода дозволило при збірці створити жорсткішу конструкцію і більш щільну підгонку . Стіни з таких колод стали більш монолітною , покращилися їх теплоізоляційні властивості . При складанні таких будівель скорочуються кількість операцій , час збірки, і будівля виглядає естетичніше . Перевагою оциліндрованої колоди є рівна , округла форма, що дозволяє досягти щільного з'єднання .
Щоб перетворити дерево в оциліндрованої колоди , його стовбур попередньо очищають від кори , після чого пропускають через систему фрез , перетворюючи в ідеальний циліндр , з ретельно обробленою поверхнею , потім слід торцювання колод в розмір , виготовлення пазів , шипів і замків ( венцових чашок ) , свердління технологічних отворів , обробка антисептиками і антипіренами . Необхідні пази і замки в сучасних оциліндрованих колодах мають математично вивірену форму і виконуються з дуже високою точністю. У результаті такої кропіткої роботи виходять колоди , які можуть з'єднуватися під будь-яким необхідним кутом.
Застосування оциліндрованих колод, діаметр яких до 200 мм, більше підходить для стін у відповідності з нашим кліматом. Допустимо застосування бруса, товщина стінки якого до 135 мм і більше, але в такому випадку необхідно додаткове утеплення, уникнути якого можна з брусом товщиною в межах 150 мм.
Гідність брусу (колоди ) у округлої і рівною оциліндрованої формі сприяє щільному з'єднанню між колодами . Підбір розміру оциліндрованих колод залежить від габаритів споруди та регіону , тому діапазон становить від 160 до 260 мм. Помічено , що меншою деформації піддаються оцилиндрованні і профільовані колоди , висушені природним способом і при цьому нескомпенсовані розташуванням верхніх пазів і нижнього жолоба , що знижує напругу волокон. Поверхня оциліндрованих бруса не потребує обробці за рахунок високої якості обробки і завдяки однаковим розмірам.
ОЦ-Б01 ОЦ-Б02 ОЦ-Б03

 

 

 

Профільований брус * Каркасне будівництво * Клеєний брус