Профільований брус

Проф-брус01Для будівництва дерев'яних будинків широко використовують брус. Найпростіший варіант — це цільний брус (зруб). Його виготовляють у заводських умовах з колоди, відпилюючи чотири канти. Але більш сучасний варіант — це цільний профільований брус. При його виготовленні звичайному брусу надається строго певна стандартна форма (профіль).

При виготовленні профільованого бруса досягається висока чистота оброблюваної поверхні , тому деревина стає практично шліфованої , що дозволяє не застосовувати додаткові матеріали для внутрішньої обробки дерев'яного будинку , а отже, уникнути зайвих витрат. На відміну від рублених, стіни в будинку з профільованого бруса рівні, що полегшує можливу обробку , розстановку меблів , використання навісних шаф.

В даний час багато віддають перевагу саме цьому матеріалу. Співвідношення « ціна — якість » тут оптимально . Будинки з сухого профільованого бруса дуже сучасні , чудово виглядають , добре тримають перепади температури , що дуже важливо для регіонів України.

В якості переваг струганого профільованого бруса потрібно відзначити , в першу чергу те , що будинки з нього швидко і легко збираються , тому що всі вироби виготовлені на верстатах з високою точністю. Як правило , після осідання зрубу , виконаного з профільованого бруса , конопатка утеплювачем не потрібно , а витрата утеплювача мінімальний . Крім того, профіль бруса розраховується так , що дощова вода не потрапляє між колодами , що охороняє стіни від виникнення вогнищ гниття . Ну і звичайно , будинок з струганого бруса відразу після зведення має охайний і привабливий зовнішній вигляд і не вимагає додаткової обробки.
Переваги профільованого брусу над клеєним
Вартість клеєного брусу втричі більша за профільований
• Будинок менш екологічний ніж будинок з масиву дерева через використання клею.
• Невідомо як поведуть себе клейові з'єднання через 30-50 років, так як у світі ще немає такого досвіду.
• Вільне кондиціонування повітря через стіни із клеєного бруса менше, ніж у стінах з масиву, тому що перешкодою є клейові прошарки. Всі виробники клею заявляють про протилежне, кажучи, що клейові прошарки не затримують повітрообмін, але на практиці це не зовсім так.

Проф-брус03 Проф-брус212 Проф-брус1122

 

 

 

 

 

 

 

 

Оциліндрована колода * Каркасне будівництво * Клеєний брус